Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pozvánka 

 

 

 

 

     

 

 

 

     

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU

 

SOBOTA 16.12.2017

SOKOLOVNA

V 16:00 HODIN

vanoce-2017-048.jpg

 

 

 


 

T.J. Sokol Svatobořice

 

Ticho před bouří, aneb očekávání věcí příštích. Tak by se dalo nazvat období, které je za námi a období před námi. I když se podzimní část roku jeví jako klidová, přece se jenom něco dělo.

V září dvě naše sestry oslavily kulaté životní jubileum, my jsme slavili s nimi, jak jinak než vesele. Popřáli jsme jim vše dobré, hlavně to nejcennější, tj. zdraví.

V témže měsíci jsme jeli na setkání Sokolů na Javořinu, tam jsme se setkali ostatními T.J. od nás i ze Slovenska. Na Javořině platí jedno (a já myslím, že to platí všude) – je tam krásně, když je pěkné počasí, ale když je deštivo, je všechno o poznání jiné. A tentokrát deštivo a nevlídné počasí bylo. Ale nebyli by to Sokoli, aby takovou překážku nepřekonali. I v tomto počasí vystoupali k památníku, položili věnec a zazpívali sokolské písně. Dokonce se mezi nimi objevila i píseň z vlastní tvorby jedné zúčastněné sestry. A jestli se podařila, posuďte sami:

Jedem dědinů na Javořinu,
zpíváme písně a né jedinů.
Na Javořině věnec předáme,
tam sa všecí rádi stretáme.
My jsme Sokoli všecí z okolí
Češi, Slováci aj Moraváci, pevné soukolí.

Zbytek oslav proběhl na Holubyho chatě.

7. října jsme se spolu s ostatními spoluobčany zúčastnili otevření památníku, který byl vybudován jako upomínka na internační tábor u nás ve Svatobořicích. Je škoda, že tato myšlenka byla realizována po tak dlouhé době, a tak se většina vězněných této pocty nedožila. Přivítali jsme také delegaci z Prahy, která měla i možnost vychutnat při této příležitosti darů, které nám skýtají naše vinohrady, tj. burčáku.

Před hody se mládež veselila na Sokolovně při hubě VSP Band. Účast byla velká a nálada víc než dobrá. Je dobře, že mladí mají možnost si vybrat, kam půjdou se předhodově veselit. Na KD nebo na Sokolovnu, protože žánr je na každém místě odlišný. Záleží na každém, jaký si zvolí.

Poslední akcí, kterou zahrnu do tohoto období a vlastně první akce vánočního maratonu je vánoční výstava Andělské zvonění, spojená s Mikulášem a čertem, která se konala 9. a 10. prosince na Sokolovně. Tentokrát, jak už její název napovídá, se vystavovali andělíčci a zvonečky. Výstavě dominovali velcí andělé a Mikuláš, dokonce bylo i peklo, které bylo tak věrohodné, že děti bázlivě našlapovaly, když procházely kolem. Sokolovna byla provoněna vanilkou a svařeným vínem. Podávalo se linecké cukroví a vanilkové rohlíčky a vánoční náladu podtrhl i krásně nazdobený strom u vchodu do budovy.

Teď, když píši svůj příspěvek, se už těšíme na Zpívání u stromečku, Rozloučení s rokem 2017, Vánoční turnaj ve stolním tenise, Pochod za prasátkem a Novoroční vycházku.
Všechny tyto akce jsou podloženy krásnou vánoční atmosférou. A i když říkáme, že nám starším už nic neříká, zjišťujeme, že jí také propadneme a jsme rádi, že se můžeme setkat všichni dohromady a společně užít vánoční čas.

Co říct na závěr? Až budete tento příspěvek číst, bude část toho velkého koláče roku 2018 již ukrojena, přesto přijměte toto jednoduché přání na tento další rok – Zdraví, zdraví, zdraví a trochu toho štěstíčka. To Vám přejí členové T.J. Sokol Svatobořice.

Marie Mrkývková
členka T.J. Sokol Svatobořice

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Přijďte mezi nás
 
adůojrúpiep

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

schůze

(franta, 22. 1. 2016 17:35)

kdy že bude výroční schůze ?